Partnerzy

EMMA

Organizacja Non Profit zrzeszająca europejskich miodosytników. "Chcemy sprawić, by miód pitny stał się czym wielkim w Europie".
http://www.euromead.org/

Ami Honey

Naszym Klientom oferujemy prawdziwe, oryginalne, w pełni naturalne miody pitne pochodzące z wielu miodosytni. To, co pragniemy Państwu zaoferować to nie tylko wysokiej jakości miody pitne, ale również naturalne miody pszczele, zestawy prezentowe, a także profesjonalną obsługę oraz szybką wysyłkę zamówienia.
http://amihoney.com/

PitneMiody.pl

Nasza oferta kryje w sobie bogate, unikatowe kompozycje, których próżno szukać w sklepach stacjonarnych. Połączenie dawnej receptury ze stylową butelką pozwoliło oferować nam trunek doskonały. Nasze miody pitne przypadną do gustu zarówno znawcom jak i amatorom w zakresie degustacji pszczelich darów.
https://pitnemiody.pl/

Pasieka Jaros

Nasze miody pitne produkowane są metodami naturalnymi, bez konserwantów, polepszaczy, sztucznych barwników i aromatów. Surowcem do ich produkcji jest miód pszczeli, woda i zioła. Swoje wybitne walory smakowe osiągają w czasie kilkuletniego leżakowania.
https://www.pasiekajaros.pl/

Miodosytnia Augustowska

Augustowską Miodosytnie otworzyliśmy, aby w sposób tradycyjny produkować miody pitne najwyższej jakości, stosując tylko naturalne surowce pozyskiwane z terenu Puszczy Augustowskiej i obszarów sąsiednich.
http://augustowska-miodosytnia.pl/

Pasieka Dziki Miód

Pasieka Dziki Miód to nie tylko sklep, ale głównie mała, rodzinna pasieka. Na czystych ekologicznie terenach, wśród łąk i lasów pozyskujemy miód rzepakowy oraz inne miody i wyroby pszczele
https://www.dzikimiod.pl/

Apitec

Profesjonalny sklep pszczelarski - Zajmujemy się produkcja oraz sprzedażą artykułów niezbędnych do prowadzenia nowoczesnej pasieki. 
https://apitec.pl/

Ekoostoja

Fundacja EKOOSTOJA jest pozarządową organizacją, której misją jest aktywizacja lokalnych społeczności w podejmowaniu działań sprzyjających zachowaniu agrobioróżnorodności poprzez wykorzystanie jej wartości ekonomicznej.
http://ekoostoja.com/

LYSON

Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń jest światowym liderem specjalizującym się w produkcji sprzętu pszczelarskiego. Eksport stanowi ok. 70% przychodów z dystrybucją w ponad 70 krajach.
Strona internetowa

Mjøderiet

Mjøderiet to pierwsza norweska miodosytnia, założona w 2016 roku. Założyło ją pięciu miłośników miodów pitnych z Bergen w Norwegii. Miodosytnia ta jest zdobywca dwóch złotych medali na wcześniejszych edycjach Mead Madness Cup.
https://www.mjoderiet.no

Šušvės midus

Šušvės midus Miód pitny był już produkowany przez mojego dziadka i moją matkę, od których przejęłam tajemnicę produkcji miodu pitnego. Cały nasz miód pitny jest wytwarzany z miodu gromadzonego przez nasze pszczoły, dzięki czemu zawsze możemy zagwarantować wysoką jakość miodu pitnego. W produkcji nie stosujemy żadnych dodatków chemicznych, tylko naturalne surowce.
https://susvesmidus.lt/

VILKUS

Miodosytnia Vilkus powstała dzięki fascynacji utrzymującej się od pokoleń. Nasi przodkowie przybyli do Polski z Węgier, gdzie zajmowali się produkcją wina. W nowej ojczyźnie znaleźli surowiec, który pozwolił stworzyć równie szlachetny trunek: miód pitny. Wielowiekowa tradycja miodosytnicza w Polsce i doświadczenie wielu pokoleń rodziny Wilkuszów, zajmujących się pszczelarstwem jak i amatorskim miodosytnictwem, pozwoliły nam stworzyć wyjątkowy produkt, stanowiący pomost między historią i nowoczesnością.
Strona internetowa

TOMKA s.r.o.

TOMKA s.r.o. to tradycyjna firma rodzinna założona w 1989 roku w miasto Nitra, Słowacja. Zajmuje się głównie produkcją żywności i przetwórstwo produktów pszczelich. Posiadamy kilka oryginalnych receptur i znaki towarowe, pod którymi oferujemy klientom produkty wysokiej jakości oparte na naturalnych składnikach.
Strona internetowa

Lithuanian Bee

Największy producent, eksporter, hurtownia miodu na Litwie. tel: +37068602958
Kontakt

Stillabunt Vodka sp. z o .o.

Producent okowity miodowej powstającej z destylacji nastawu miodowego markowego, wg. przepisu stosowanego jeszcze w XVIII wieku na lokalnych ziemiach. Nasze produkty to rzemieślnicze okowity powstające w drodze destylacji miodu pitnego Brzeczka miodowa powstająca na potrzeby destylatu przygotowywana jest na podstawie doświadczenia, tradycji pszczelarskich i miodosytniczych regionu, sięgających czasów, kiedy miejscowość Pławno była miastem i centrum dworskich spotkań w XV – XIX wieku.
www.noordelijkemederij.nl

Superstition Meadery

Jedna z czołowych miodosytni w USA, zdobywca wielu nagród na międzynarodowych konkursach. Od roku 2012 przedstawili światu ponad 300 unikalnych miodów pitnych i cydrów. W ofercie maja miody wytrawne, półsłodkie, słodkie, gazowane i lekkie miody typu session. Polskim konsumentom dali się poznać dzięki kooperacji z browarem Pinta.
superstitionmeadery.com

Alztalhonig

Jesteśmy rodzinną pasieką z południa Bawarii. Szkoliłem się jako pszczelarz w Grazu w Austrii, gdzie uzyskałem dyplom czeladnika. Nasze pszczoły znajdują się w różnych miejscach w lasach mieszanych, łąkach kwiatowych, ale także na najdłuższym na świecie kompleksie zamkowym w Burghausen.
Strona internetowa

LeMag

Firma LeMag od 1994 roku zajmuje się dystrybucją produktów do fermentacji i doradztwem technologicznym dla browarów, miodosytni i winiarni. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim aktywnych i nieaktywnych produktów drożdżowych służących do fermentacji , oferowanych przez firmę Fermentis oraz Predel Oenologie.
http://www.centrumfermentacji.pl

Sweet Rebel

Marka Sweet Rebel jest częścią Mead-Academy VZW, flamandzkiej organizacji non-profit. Jest międzynarodowym dystrybutorem głównie miodów pitnych z UE. Wybieramy najlepsze miody pitne i odsprzedajemy je w rozsądnej cenie zarówno biznesowi, jak i konsumentom.
Strona internetowa

Apis

Spółdzielnia Pszczelarska APIS w Lublinie jest firmą z głęboko zakorzenionymi tradycjami produkcji miodów naturalnych i pitnych. Firma ta jest największym producentem miodów pitnych oraz liderem rynkowym nieprzerwanie od 1932 roku.
Strona internetowa

Metsiederei Eckert

Metsiederei Eckert to szwajcarska miodosytnia. Głównym jej celem jest uhonorowanie pszczół i wytwarzanie wybitnych miodów pitnych. Miodosytnia ta jest medalistą MazerCup i zdobywca tytułu najlepszego miodu w konkursie MeadMadnessCup 2018.
https://www.metsiederei.ch/

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowyc

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych powstało od 2010 r. Głównymi celami organizacji są promocja warzenia piwa metodami domowymi, edukacja w zakresie metod, surowców, sensoryki i stylów piwa, a także organizacja konkursów piw domowych i kształcenie kadr sędziowskich. Stowarzyszenie skupia blisko 1600 piwowarów domowych ze wszystkich regionów Polski. Jest gospodarzem m.in. Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych oraz Festiwalu Piwowarów Domowych - jednych z największych, corocznych wydarzeń w Europie dedykowanych piwowarstwu domowemu.

Miodosytnia Northern Mead

Miodosytnia Northern Mead jest wytwórcą miedzy innymi najlepszego miodu konkursu Mead Madness Cup 2020. Wszystkie miody pitne w Northern Mead robimy z prawdziwego miodu pszczelego. Oprócz tradycyjnych miodów pitnych produkujemy również braggoty (Viking Mjød) oraz miody sesyjne (Nord Mead). Nasze produkty można zamówić na stronie www.noordelijkemederij.nl
www.noordelijkemederij.nl

Huzar

Zajmujemy się konfekcjonowaniem miodu zarówno z Polski jak i z najdalszych zakątków świata. Mamy w naszych magazynach miody z Bieszczad i Roztocza, ale także z odległej Kuby czy Argentyny. Znajdziecie wśród nich dobrze znane smaki: wielokwiatowy czy lipowy, ale także bardziej wyszukane odmiany jak miód migdałowy, wrzosowy czy eukaliptusowy.
strona internetowa

Lallemand

Jako światowy lider w dziedzinie fermentacji mikrobiologicznej, z ponad 100-letnim doświadczeniem, oferujemy naturalne rozwiązania poprawiające jakość miodów pitnych i pomagające określić unikalne cechy Twojego miodu pitnego.
strona www

Patronat medialny

Pasieka

Od początku istnienia „Pasieka” zjednała sobie grono życzliwych i zadowolonych czytelników. Na naszych łamach poruszamy szereg zagadnień związanych z praktycznym i naukowym pszczelarstwem. Opisujemy ważniejsze wydarzenia pszczelarskie, podajemy kalendarium imprez pszczelarskich.
https://www.pasieka24.pl

Szef Kuchni

Szef Kuchni Magazyn Branży Gastronomicznej to specjalistyczne, ogólnopolskie czasopismo, skierowane do przedstawicieli branży gastronomicznej m.in. właścicieli restauracji, szefów kuchni czy menedżerów. Magazyn jest profesjonalnym i opiniotwórczym tytułem, który na przestrzeni lat zdobył zaufanie i sympatię wielu przedstawicieli tej branży.
https://www.szef-kuchni.com.pl

Spirits.com.pl

Spirits.com.pl - największy polski portal o spirytusach w Polsce.
https://spirits.com.pl/

Aqua Vitae

Ekskluzywny magazyn o alkoholach. Redaktorem naczelnym jest Łukasz Gołębiewski, wieloletni dziennikarz„Rzeczpospolitej ”, wydawca i autor Spirits.com.pl - największego polskiego portalu o spirytusach w Polsce. Dwumiesięcznik jest dystrybuowany w formie subskrypcji, a także w wybranych luksusowych sklepach monopolowych i barach.
https://spirits.com.pl/aqua-vitae/

MiodoStacja

Pierwszy polski podcast o miodach pitnych.
Sprawdź na spotify

Przegląd Gastronomiczny

"Przegląd Gastronomiczny” to specjalistyczne czasopismo branży gastronomicznej, ukazujące się nieprzerwanie od 1946 roku. Miesięcznik „Przegląd Gastronomiczny” dociera do Czytelników w całej Polsce wyłącznie poprzez prenumeratę.
https://przeglad-gastronomiczny.pl/