Partnerzy

EMMA

Organizacja Non Profit zrzeszająca europejskich miodosytników. "Chcemy sprawić, by miód pitny stał się czym wielkim w Europie".
http://www.euromead.org/

Ami Honey

Naszym Klientom oferujemy prawdziwe, oryginalne, w pełni naturalne miody pitne pochodzące z wielu miodosytni. To, co pragniemy Państwu zaoferować to nie tylko wysokiej jakości miody pitne, ale również naturalne miody pszczele, zestawy prezentowe, a także profesjonalną obsługę oraz szybką wysyłkę zamówienia.
http://amihoney.com/

PitneMiody.pl

Nasza oferta kryje w sobie bogate, unikatowe kompozycje, których próżno szukać w sklepach stacjonarnych. Połączenie dawnej receptury ze stylową butelką pozwoliło oferować nam trunek doskonały. Nasze miody pitne przypadną do gustu zarówno znawcom jak i amatorom w zakresie degustacji pszczelich darów.
https://pitnemiody.pl/

Pasieka Jaros

Nasze miody pitne produkowane są metodami naturalnymi, bez konserwantów, polepszaczy, sztucznych barwników i aromatów. Surowcem do ich produkcji jest miód pszczeli, woda i zioła. Swoje wybitne walory smakowe osiągają w czasie kilkuletniego leżakowania.
https://www.pasiekajaros.pl/

Miodosytnia Augustowska

Augustowską Miodosytnie otworzyliśmy, aby w sposób tradycyjny produkować miody pitne najwyższej jakości, stosując tylko naturalne surowce pozyskiwane z terenu Puszczy Augustowskiej i obszarów sąsiednich.
http://augustowska-miodosytnia.pl/

Pasieka Dziki Miód

Pasieka Dziki Miód to nie tylko sklep, ale głównie mała, rodzinna pasieka. Na czystych ekologicznie terenach, wśród łąk i lasów pozyskujemy miód rzepakowy oraz inne miody i wyroby pszczele
https://www.dzikimiod.pl/

Apitec

Profesjonalny sklep pszczelarski - Zajmujemy się produkcja oraz sprzedażą artykułów niezbędnych do prowadzenia nowoczesnej pasieki. 
https://apitec.pl/

Ekoostoja

Fundacja EKOOSTOJA jest pozarządową organizacją, której misją jest aktywizacja lokalnych społeczności w podejmowaniu działań sprzyjających zachowaniu agrobioróżnorodności poprzez wykorzystanie jej wartości ekonomicznej.
http://ekoostoja.com/

Berryland

Założona w 2017 roku Berryland to ukraińska cydrownia i Miodosytnia położona w pobliżu wsi Makarivska Buda, w rejonie Kijowa. Miodosytnia kozysta wyłącznie z 100% sokow, nie z koncentratu, uprawnych z niezawierających chemii sadów należących do firmy.. Miód używany w miodach pitnych pochodzi z pasiek, w których nie stosuje się antybiotyków. Berryland specjalizuje się w musujących, owocowych, niskoalkoholowych melomelach.

Mjøderiet

Mjøderiet to pierwsza norweska miodosytnia, założona w 2016 roku. Założyło ją pięciu miłośników miodów pitnych z Bergen w Norwegii. Miodosytnia ta jest zdobywca dwóch złotych medali na wcześniejszych edycjach Mead Madness Cup.
https://www.mjoderiet.no

Šušvės midus

Šušvės midus Miód pitny był już produkowany przez mojego dziadka i moją matkę, od których przejęłam tajemnicę produkcji miodu pitnego. Cały nasz miód pitny jest wytwarzany z miodu gromadzonego przez nasze pszczoły, dzięki czemu zawsze możemy zagwarantować wysoką jakość miodu pitnego. W produkcji nie stosujemy żadnych dodatków chemicznych, tylko naturalne surowce.
https://susvesmidus.lt/

Lancashire Mead Company

Aby nas znaleźć takimi, jakimi jesteśmy, stałeś się podróżnikiem, poszukiwaczem. Tym, który szukał prawdziwego miodu pitnego, tak jak ja w 2008 roku. Od tego czasu była to podróż odkrywania, prób i (czasami) błędów. Teraz wydaje się, że się odnaleźliśmy, szukając Złotego Nektaru, którym jest PRAWDZIWY MIÓD PITNY
https://susvesmidus.lt/

Mjødgård

Mjødgård to najstarsza miodosytnia w Danii. Znajduje się w południowej Zelandii, gdzie dokładamy wszelkich starań, aby nasz miód pitny był produkowany w sposób zrównoważony. Jesteśmy dumni z tego, że warzymy nasz miód pitny tak autentyczny i tradycyjny, jak to tylko możliwe. Główny piwowar w Mjødgård ma wielką pasję do wczesnej historii Danii oraz ponad 20-letnie doświadczenie w warzeniu miodu pitnego.
https://mjodgard.dk

Lithuanian Bee

Stillabunt Vodka sp. z o .o.

Producent okowity miodowej powstającej z destylacji nastawu miodowego markowego, wg. przepisu stosowanego jeszcze w XVIII wieku na lokalnych ziemiach. Nasze produkty to rzemieślnicze okowity powstające w drodze destylacji miodu pitnego Brzeczka miodowa powstająca na potrzeby destylatu przygotowywana jest na podstawie doświadczenia, tradycji pszczelarskich i miodosytniczych regionu, sięgających czasów, kiedy miejscowość Pławno była miastem i centrum dworskich spotkań w XV – XIX wieku.
www.noordelijkemederij.nl

Superstition Meadery

Jedna z czołowych miodosytni w USA, zdobywca wielu nagród na międzynarodowych konkursach. Od roku 2012 przedstawili światu ponad 300 unikalnych miodów pitnych i cydrów. W ofercie maja miody wytrawne, półsłodkie, słodkie, gazowane i lekkie miody typu session. Polskim konsumentom dali się poznać dzięki kooperacji z browarem Pinta.
superstitionmeadery.com

Paragraf w kieliszku

Paragraf w kieliszku to blog poświęcony problemom prawnym polskiego rynku napojów alkoholowych. Jego autor poświęca swoją uwagę przede wszystkim zagadnieniom związanym z produkcją i sprzedażą alkoholi rzemieślniczych, wspierając rodzime winnice, browary, gorzelnie.
http://www.centrumfermentacji.pl

LeMag

Firma LeMag od 1994 roku zajmuje się dystrybucją produktów do fermentacji i doradztwem technologicznym dla browarów, miodosytni i winiarni. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim aktywnych i nieaktywnych produktów drożdżowych służących do fermentacji , oferowanych przez firmę Fermentis oraz Predel Oenologie.
http://www.centrumfermentacji.pl

PRO-LOG S.A.

PRO-LOG S.A. od 1997 roku specjalizuje się w obsłudze logistycznej napojów alkoholowych. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu składów podatkowych, składów celnych oraz magazynów zarejestrowanych odbiorców. W 2014 roku PRO-LOG S.A. otworzył pierwszy usługowy skład podatkowy w Polsce, w którym obecnie nakładanych jest ok. 20 mln banderoli rocznie.
http://www.centrumfermentacji.pl

Apitec

Miodosytnia Kollektiv powstała z zamiłowania do nowoczesnych (owocowych) miodów pitnych i luki w tej dziedzinie w Europie. Wykonujemy rzemieślnicze miody pitne, wykorzystując nowoczesne spostrzeżenia i techniki, które zapewniają nam dobrą fermentację, a tym samym czysty i zrównoważony, ręcznie wytwarzany produkt. Jakość to podstawa naszych miodów pitnych. Używamy najlepszego miodu jaki możemy znaleźć i wysokiej jakości owoców. Kontakt: kollektiv.mead@gmail.com

Metsiederei Eckert

Metsiederei Eckert to szwajcarska miodosytnia. Głównym jej celem jest uhonorowanie pszczół i wytwarzanie wybitnych miodów pitnych. Miodosytnia ta jest medalistą MazerCup i zdobywca tytułu najlepszego miodu w konkursie MeadMadnessCup 2018.
https://www.metsiederei.ch/

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowyc

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych powstało od 2010 r. Głównymi celami organizacji są promocja warzenia piwa metodami domowymi, edukacja w zakresie metod, surowców, sensoryki i stylów piwa, a także organizacja konkursów piw domowych i kształcenie kadr sędziowskich. Stowarzyszenie skupia blisko 1600 piwowarów domowych ze wszystkich regionów Polski. Jest gospodarzem m.in. Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych oraz Festiwalu Piwowarów Domowych - jednych z największych, corocznych wydarzeń w Europie dedykowanych piwowarstwu domowemu.

Miodosytnia Northern Mead

Miodosytnia Northern Mead jest wytwórcą miedzy innymi najlepszego miodu konkursu Mead Madness Cup 2020. Wszystkie miody pitne w Northern Mead robimy z prawdziwego miodu pszczelego. Oprócz tradycyjnych miodów pitnych produkujemy również braggoty (Viking Mjød) oraz miody sesyjne (Nord Mead). Nasze produkty można zamówić na stronie www.noordelijkemederij.nl
www.noordelijkemederij.nl

Huzar

Zajmujemy się konfekcjonowaniem miodu zarówno z Polski jak i z najdalszych zakątków świata. Mamy w naszych magazynach miody z Bieszczad i Roztocza, ale także z odległej Kuby czy Argentyny. Znajdziecie wśród nich dobrze znane smaki: wielokwiatowy czy lipowy, ale także bardziej wyszukane odmiany jak miód migdałowy, wrzosowy czy eukaliptusowy.
strona internetowa

Patronat medialny

Pasieka

Od początku istnienia „Pasieka” zjednała sobie grono życzliwych i zadowolonych czytelników. Na naszych łamach poruszamy szereg zagadnień związanych z praktycznym i naukowym pszczelarstwem. Opisujemy ważniejsze wydarzenia pszczelarskie, podajemy kalendarium imprez pszczelarskich.
https://www.pasieka24.pl

Szef Kuchni

Szef Kuchni Magazyn Branży Gastronomicznej to specjalistyczne, ogólnopolskie czasopismo, skierowane do przedstawicieli branży gastronomicznej m.in. właścicieli restauracji, szefów kuchni czy menedżerów. Magazyn jest profesjonalnym i opiniotwórczym tytułem, który na przestrzeni lat zdobył zaufanie i sympatię wielu przedstawicieli tej branży.
https://www.szef-kuchni.com.pl

Spirits.com.pl

Spirits.com.pl - największy polski portal o spirytusach w Polsce.
https://spirits.com.pl/

Aqua Vitae

Ekskluzywny magazyn o alkoholach. Redaktorem naczelnym jest Łukasz Gołębiewski, wieloletni dziennikarz„Rzeczpospolitej ”, wydawca i autor Spirits.com.pl - największego polskiego portalu o spirytusach w Polsce. Dwumiesięcznik jest dystrybuowany w formie subskrypcji, a także w wybranych luksusowych sklepach monopolowych i barach.
https://spirits.com.pl/aqua-vitae/

MiodoStacja

Pierwszy polski podcast o miodach pitnych.
Sprawdź na spotify

Przegląd Gastronomiczny

"Przegląd Gastronomiczny” to specjalistyczne czasopismo branży gastronomicznej, ukazujące się nieprzerwanie od 1946 roku. Miesięcznik „Przegląd Gastronomiczny” dociera do Czytelników w całej Polsce wyłącznie poprzez prenumeratę.
https://przeglad-gastronomiczny.pl/