Partnerzy

EMMA

Organizacja Non Profit zrzeszająca europejskich miodosytników. "Chcemy sprawić, by miód pitny stał się czym wielkim w Europie".
http://www.euromead.org/

PitneMiody.pl

Nasza oferta kryje w sobie bogate, unikatowe kompozycje, których próżno szukać w sklepach stacjonarnych. Połączenie dawnej receptury ze stylową butelką pozwoliło oferować nam trunek doskonały. Nasze miody pitne przypadną do gustu zarówno znawcom jak i amatorom w zakresie degustacji pszczelich darów.
https://pitnemiody.pl/

Ami Honey

Naszym Klientom oferujemy prawdziwe, oryginalne, w pełni naturalne miody pitne pochodzące z wielu miodosytni. To, co pragniemy Państwu zaoferować to nie tylko wysokiej jakości miody pitne, ale również naturalne miody pszczele, zestawy prezentowe, a także profesjonalną obsługę oraz szybką wysyłkę zamówienia.
http://amihoney.com/

LYSON

Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń jest światowym liderem specjalizującym się w produkcji sprzętu pszczelarskiego. Eksport stanowi ok. 70% przychodów z dystrybucją w ponad 70 krajach.
Strona internetowa

Lithuanian Bee

Największy producent, eksporter, hurtownia miodu na Litwie. tel: +37068602958
Kontakt

Pasieka Dziki Miód

Pasieka Dziki Miód to nie tylko sklep, ale głównie mała, rodzinna pasieka. Na czystych ekologicznie terenach, wśród łąk i lasów pozyskujemy miód rzepakowy oraz inne miody i wyroby pszczele
https://www.dzikimiod.pl/

Apitec

Profesjonalny sklep pszczelarski - Zajmujemy się produkcja oraz sprzedażą artykułów niezbędnych do prowadzenia nowoczesnej pasieki. 
https://apitec.pl/

Ekoostoja

Fundacja EKOOSTOJA jest pozarządową organizacją, której misją jest aktywizacja lokalnych społeczności w podejmowaniu działań sprzyjających zachowaniu agrobioróżnorodności poprzez wykorzystanie jej wartości ekonomicznej.
http://ekoostoja.com/

Pasieka Jaros

Nasze miody pitne produkowane są metodami naturalnymi, bez konserwantów, polepszaczy, sztucznych barwników i aromatów. Surowcem do ich produkcji jest miód pszczeli, woda i zioła. Swoje wybitne walory smakowe osiągają w czasie kilkuletniego leżakowania.
https://www.pasiekajaros.pl/

Mjøderiet

Mjøderiet to pierwsza norweska miodosytnia, założona w 2016 roku. Założyło ją pięciu miłośników miodów pitnych z Bergen w Norwegii. Miodosytnia ta jest zdobywca dwóch złotych medali na wcześniejszych edycjach Mead Madness Cup.
https://www.mjoderiet.no

Šušvės midus

Šušvės midus Miód pitny był już produkowany przez mojego dziadka i moją matkę, od których przejęłam tajemnicę produkcji miodu pitnego. Cały nasz miód pitny jest wytwarzany z miodu gromadzonego przez nasze pszczoły, dzięki czemu zawsze możemy zagwarantować wysoką jakość miodu pitnego. W produkcji nie stosujemy żadnych dodatków chemicznych, tylko naturalne surowce.
https://susvesmidus.lt/

VILKUS

Miodosytnia Vilkus powstała dzięki fascynacji utrzymującej się od pokoleń. Nasi przodkowie przybyli do Polski z Węgier, gdzie zajmowali się produkcją wina. W nowej ojczyźnie znaleźli surowiec, który pozwolił stworzyć równie szlachetny trunek: miód pitny. Wielowiekowa tradycja miodosytnicza w Polsce i doświadczenie wielu pokoleń rodziny Wilkuszów, zajmujących się pszczelarstwem jak i amatorskim miodosytnictwem, pozwoliły nam stworzyć wyjątkowy produkt, stanowiący pomost między historią i nowoczesnością.
Strona internetowa

The Blacksmith's Meadery

Blacksmith's Meadery to pierwsza w Belgii wytwórnia miodu pitnego, która wyróżnia się swoją unikalną ofertą i tradycją w produkcji tego starożytnego napoju.
Strona internetowa

Fermentis

Fermentis, będąca częścią Lesaffre Food Taste and Pleasure Division, specjalizuje się w opracowywaniu, marketingu i sprzedaży innowacyjnych i wysokiej jakości produktów oraz usług dla przemysłów piwnego, winiarskiego, spirytusowego i innych alkoholi na całym świecie, oferując pełną gamę produktów i usług dla branży napojów fermentowanych
strona www

Stillabunt Vodka sp. z o .o.

Producent okowity miodowej powstającej z destylacji nastawu miodowego markowego, wg. przepisu stosowanego jeszcze w XVIII wieku na lokalnych ziemiach. Nasze produkty to rzemieślnicze okowity powstające w drodze destylacji miodu pitnego Brzeczka miodowa powstająca na potrzeby destylatu przygotowywana jest na podstawie doświadczenia, tradycji pszczelarskich i miodosytniczych regionu, sięgających czasów, kiedy miejscowość Pławno była miastem i centrum dworskich spotkań w XV – XIX wieku.
www.noordelijkemederij.nl

Superstition Meadery

Jedna z czołowych miodosytni w USA, zdobywca wielu nagród na międzynarodowych konkursach. Od roku 2012 przedstawili światu ponad 300 unikalnych miodów pitnych i cydrów. W ofercie maja miody wytrawne, półsłodkie, słodkie, gazowane i lekkie miody typu session. Polskim konsumentom dali się poznać dzięki kooperacji z browarem Pinta.
superstitionmeadery.com

Alztalhonig

Jesteśmy rodzinną pasieką z południa Bawarii. Szkoliłem się jako pszczelarz w Grazu w Austrii, gdzie uzyskałem dyplom czeladnika. Nasze pszczoły znajdują się w różnych miejscach w lasach mieszanych, łąkach kwiatowych, ale także na najdłuższym na świecie kompleksie zamkowym w Burghausen.
Strona internetowa

LeMag

Firma LeMag od 1994 roku zajmuje się dystrybucją produktów do fermentacji i doradztwem technologicznym dla browarów, miodosytni i winiarni. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim aktywnych i nieaktywnych produktów drożdżowych służących do fermentacji , oferowanych przez firmę Fermentis oraz Predel Oenologie.
http://www.centrumfermentacji.pl

Augustowska Miodosytnia

Idea utworzenia Augustowskiej miodosytni rozpoczęła się od bartnictwa w Puszczy Augustowskiej. Tak jak w przypadku bartnictwa, miodosytnictwo to piękna tradycja wyparta z rynku i powszechnej świadomości poprzez popularyzację bardziej ekonomicznych form produkcji. Augustowską Miodosytnie otworzyliśmy, aby w sposób tradycyjny produkować miody pitne najwyższej jakości.
strona www

Apis

Spółdzielnia Pszczelarska APIS w Lublinie jest firmą z głęboko zakorzenionymi tradycjami produkcji miodów naturalnych i pitnych. Firma ta jest największym producentem miodów pitnych oraz liderem rynkowym nieprzerwanie od 1932 roku.
Strona internetowa

Lancashire Mead Company

Lancashire Mead Company, założona przez Gordona Barona i Ann Farrell, specjalizuje się w produkcji prawdziwego miodu pitnego z najlepszych miodów, bez dodatku białego wina czy cukru. Firma słynie z małoseryjnej produkcji i swojego flagowego produktu, Odin's Mead, który jest naturalnym napojem, odpowiednim dla wegetarian.
strona www

Miodosytnia Ojrzynek

Miodosytnia Ojrzynek to polska wytwórnia miodu pitnego, która cieszy się uznaniem za swoje tradycyjne metody produkcji i wykorzystanie lokalnych składników. Ich miody pitne charakteryzują się bogactwem smaków i aromatów, odzwierciedlającym bogactwo polskiej przyrody i kultury piwowarskiej.
strona www

Miodosytnia Northern Mead

Miodosytnia Northern Mead jest wytwórcą miedzy innymi najlepszego miodu konkursu Mead Madness Cup 2020. Wszystkie miody pitne w Northern Mead robimy z prawdziwego miodu pszczelego. Oprócz tradycyjnych miodów pitnych produkujemy również braggoty (Viking Mjød) oraz miody sesyjne (Nord Mead). Nasze produkty można zamówić na stronie www.noordelijkemederij.nl
www.noordelijkemederij.nl

Huzar

Zajmujemy się konfekcjonowaniem miodu zarówno z Polski jak i z najdalszych zakątków świata. Mamy w naszych magazynach miody z Bieszczad i Roztocza, ale także z odległej Kuby czy Argentyny. Znajdziecie wśród nich dobrze znane smaki: wielokwiatowy czy lipowy, ale także bardziej wyszukane odmiany jak miód migdałowy, wrzosowy czy eukaliptusowy.
strona internetowa

Polski Związek Pszczelarski

Polski Związek Pszczelarski jest dobrowolną, niezależną, samorządną społeczno-zawodową i federacyjną organizacją podmiotów pracujących dla dobra pszczelarstwa. Celem Związku jest reprezentowanie interesów pszczelarzy przed organami centralnymi, integrowanie środowisk pszczelarskich i podnoszenie kwalifikacji pszczelarzy.
strona www

Pszczelarz Polski

Strona internetowa

Patronat medialny

Pasieka

Od początku istnienia „Pasieka” zjednała sobie grono życzliwych i zadowolonych czytelników. Na naszych łamach poruszamy szereg zagadnień związanych z praktycznym i naukowym pszczelarstwem. Opisujemy ważniejsze wydarzenia pszczelarskie, podajemy kalendarium imprez pszczelarskich.
https://www.pasieka24.pl

Szef Kuchni

Szef Kuchni Magazyn Branży Gastronomicznej to specjalistyczne, ogólnopolskie czasopismo, skierowane do przedstawicieli branży gastronomicznej m.in. właścicieli restauracji, szefów kuchni czy menedżerów. Magazyn jest profesjonalnym i opiniotwórczym tytułem, który na przestrzeni lat zdobył zaufanie i sympatię wielu przedstawicieli tej branży.
https://www.szef-kuchni.com.pl

Spirits.com.pl

Spirits.com.pl - największy polski portal o spirytusach w Polsce.
https://spirits.com.pl/

Aqua Vitae

Ekskluzywny magazyn o alkoholach. Redaktorem naczelnym jest Łukasz Gołębiewski, wieloletni dziennikarz„Rzeczpospolitej ”, wydawca i autor Spirits.com.pl - największego polskiego portalu o spirytusach w Polsce. Dwumiesięcznik jest dystrybuowany w formie subskrypcji, a także w wybranych luksusowych sklepach monopolowych i barach.
https://spirits.com.pl/aqua-vitae/

MiodoStacja

Pierwszy polski podcast o miodach pitnych.
Sprawdź na spotify

Przegląd Gastronomiczny

"Przegląd Gastronomiczny” to specjalistyczne czasopismo branży gastronomicznej, ukazujące się nieprzerwanie od 1946 roku. Miesięcznik „Przegląd Gastronomiczny” dociera do Czytelników w całej Polsce wyłącznie poprzez prenumeratę.
https://przeglad-gastronomiczny.pl/